Kapcsolat Gy.I.K. Felelősség    
 
Hírek

2010/12/29

A kérdésfeltevés átmenetileg szünetel.

köszönettel: a szerk.

2009/05/01

Kérjük Önöket, amennyiben a befizetéstől számított harmadik napon sem kaptak még választ értesítsenek bennünket, mert előfordul, hogy nem tudjuk a befizetőt beazonosítani.

köszönettel: a szerk.


   Keresés a válaszok között


Kereshet a kérdés azonosítójára, a korábban megadott névre és kérdésre, valamint a válaszra is.


   Statisztika

Összes kérdés: 2863
Ebből ma érkezett: 0


A keresés eredménye:

Viktória 2010-02-11 22:17 [5240]
Tisztelt Online Jogász! A következő ügyben kérem a segítségét: Élettársammal 2006. április eleje óta tart a kapcsolatunk, ténylegesen közös lakcímen 2006. novembere óta élünk. Nekem két gyermekem van az előző kapcsolatomból. Neki az élettársi kapcsolat létesítésekor már megvolt egy 1,5 szobás lakása. Én azt szerettem volna, amikor élettársi kapcsolatot létesítettünk, hogy vásároljunk egy közös, nagyobb lakást, ahol mindannyian elférünk, de ő felajánlotta, hogy inkább költözzünk az ő lakásába, és azt bővítsük ki (alakítsunk ki a gyerekeknek egy saját szobát). 2006. decemberében autót vásároltunk hitelre, 3,3 MFt értékben. 2006. novembertől az ő lakásában éltünk. 2007. decemberében az élettársam nevére jelzáloghitelt vettünk fel a lakására 6 MFt összegben, amelyből kifizettük az autóhitelt, tehát az autónk saját tulajdonba, az ő nevére került. Illetve abból a hitelből terveztük a lakásbővítést megoldani. 2008. áprilisban elköltöztem tőle és fél évig nem álltunk kapcsolatban egymással. A lakásbővítés megtörtént. 2008. októbertől újra létrejött a kapcsolat, 2009. márciusban visszaköltöztem hozzá. A hiteleket, kezdve az autóhitellel, ami havi 65000 Ft volt, 2006. decemberétől folyamatosan közösen fizettük, amíg meg nem szakadt a kapcsolatunk 2008. áprilisban. 2009. áprilistól újra úgymond „közös kasszán” voltunk, tehát attól az időponttól újra közösen finanszíroztuk. (Ő a saját jövedelméből egyébként sem tudott volna ekkora törlesztőrészleteket fizetni.) A lakásra a 6MFtból (autó kifizetés -3 Mft illetve vásároltunk bútorokat és egyéb ingóságokat is) 2,3 Mft-ot fordítottunk. A jelzáloghitel törlesztőrészlete is kb 60 ezer Ft havonta. Most a kapcsolatunkat meg szeretném szüntetni, és igényt szeretnék tartani a tényleges együttélés alatt közösen fizetett hitel törlesztőrészletének 2/3-ára. Indokaim, amiért én igényt tartanék erre az összegre, a következők: 1. A felvett hitel illetve a lakásra fordított összeg az ő vagyonára vonatkozó értéknövelő beruházás, ugyanis nem csak plusz egy szobát alakítottunk ki a lakásban (ami önmagában is alapterület növekedést is eredményezett), hanem a fűtés teljes korszerűsítése is megtörtént (konvektoros fűtést cseréltük gáz központi fűtésre) és építettünk a lakáshoz egy teraszt és új bejáratot, valamint nyílászáró csere is történt. 2. Az autót kifizettük a hitelből, tehát az autó is teljes tehermentes tulajdonát képezi. 3. Az én jövedelmem kétszerese az ő jövedelmének (természetesen ezt bizonyítani tudom), ezért tartanék igényt a közösen fizetett, havi kb. 60 ezer Ft kétharmad részére. Úgy számolom, ha levesszük az 1 évi különélést, hogy 2006. decemberétől 2010. januárig 25 hónapnyi törlesztés (havonta 60 ezer Ft-tal számolva) 2/3ára tartanék igényt, ami 1 MFt. Azt gondolom, ez elég méltányos, ha azt nézzük, hogy az ő vagyongyarapodása (autó jelenleg 3MFt-ot ér lakásra fordított összeg 2,3 MFt a vásárolt ingóságok) többszöröse ennek. Az a kérdésem, hogy megalapozott-e az igényem?

Tisztelt Kérdező! Álláspontom szerint megalapozott az igénye, bár egy kissé nagyvonalú az összegszerűség tekintetében. Az Ön által leírtak alapján úgy vélem, magasabb összegben is megállapíthatná követelését!

tisztelettel:
Dr. Lóczi Boglárka



   OnlineJogász.hu
 
© www.onlinejogasz.hu ViP-CMS - A Sokszínű Tartalomkezelő Rendszer