Kapcsolat Gy.I.K. Felelősség    
 
Hírek

2010/12/29

A kérdésfeltevés átmenetileg szünetel.

köszönettel: a szerk.

2009/05/01

Kérjük Önöket, amennyiben a befizetéstől számított harmadik napon sem kaptak még választ értesítsenek bennünket, mert előfordul, hogy nem tudjuk a befizetőt beazonosítani.

köszönettel: a szerk.


   Keresés a válaszok között


Kereshet a kérdés azonosítójára, a korábban megadott névre és kérdésre, valamint a válaszra is.


   Statisztika

Összes kérdés: 2863
Ebből ma érkezett: 0


A keresés eredménye:

Homoki János 2009-08-08 11:37 [5057]
Tisztelt Tanácsadó! Tanárként, közalkalmazottként tanulmányi szerződést kötöttem az iskolámmal. A szerződés szerint a tanulmányok befejezése után az iskolában még 2 évet kell eltöltenem. Ebből idáig 1-et teljesítettem. Most el szeretnék menni, de az iskola nem csak a tandíj arányos részét szeretné visszakapni, hanem a kifizetett napokat is, amikor az egyetemen voltam tanulmányi szabadságon (ekkor személyi alapbért kaptam). Ez összesen több, mint egymillió Ft is lehet. Kérdésem, hogy van-e joga ehhez az iskolának. A szerződés ide vágó két pontja: "2. A munkavállaló képzettsége megszerzése után két tanévnyi időt köteles a munkáltatónál munkviszonyban tölteni. Ellenekző esetben köteles az állami támogatás minimum 50%-át visszafizetni." "4. A munkáltató a tanulmányi idő alatt a tanulmányok folytatásával kapcsolatban az alábbi költségeket köteles a munkavállalónak megtéríteni: - a tandíj 80%-a - a tanulmányi idő alatt kieső időre járó átlagkereset/személyi alapbér." Köszönöm!

Kedves Kérdező ! Az Mt. 113. § (2) bekezdése szerint: Ha a támogatásban részesülő tanulmányait nem megfelelő eredménnyel folytatja, nem lép a szerződés szerinti időpontban a munkáltatónál munkába, illetőleg a meghatározott időtartamot nem tölti le, vagy egyéb lényeges szerződésszegést követ el, a munkáltató követelheti a ténylegesen nyújtott támogatásnak megfelelő összeg megtérítését. Amennyiben a támogatásban részesülő a szerződésben kikötött időtartamnak csak egy részét nem tölti le, megtérítési kötelezettsége ezzel arányos. A támogatás általában a tandíj összege szokott lenni, de a támogatás összegét a tanulmányi szerződésben kell meghatározni. Visszakövetelés esetén így a feleknek egyértelmű a követelhető összeg. A szerződésben keresse meg a támogatás összegét, aminek a felét lehet jogszerűen visszakövetelni, mivel 2 év helyett csak 1 évet marad a munkáltatónál. Ha nem szerepel pontos összeg, a szerződés idézett két pontja szerint is csak a tandíj arányos része követelhető, az a támogatás a többi költségtérítés. A válaszom tehát az, hogy a tannapokra kifizetett személyi alapbér nem követelhető vissza.

tisztelettel:
Dr. Tóth Edina



   OnlineJogász.hu
 
© www.onlinejogasz.hu ViP-CMS - A Sokszínű Tartalomkezelő Rendszer