Kapcsolat Gy.I.K. Felelősség    
 
Hírek

2010/12/29

A kérdésfeltevés átmenetileg szünetel.

köszönettel: a szerk.

2009/05/01

Kérjük Önöket, amennyiben a befizetéstől számított harmadik napon sem kaptak még választ értesítsenek bennünket, mert előfordul, hogy nem tudjuk a befizetőt beazonosítani.

köszönettel: a szerk.


   Keresés a válaszok között


Kereshet a kérdés azonosítójára, a korábban megadott névre és kérdésre, valamint a válaszra is.


   Statisztika

Összes kérdés: 2863
Ebből ma érkezett: 0


A keresés eredménye:

Horváth Csilla 2009-05-24 21:16 [4973]
Tisztelt Jogász Hölgyek és Urak! Mint itt mindenki, én is fontos kérdésekben kérném a segítségüket.Az első problémám bank(ok)kal kapcsolatos. Sajnos több hitel is van a nevemen. Az egyik bank azonnali hatállyal felmondta a nála lévő személyi hitelemet nem fizetés miatt, a teljes követelt összeg 7 napon belül (persze egy összegben) 986.619.- ft. Erre nincs lehetőségem, mert a hitelfelvétel után és óta jelentősen megváltoztak a bevételi lehetőségeim(fizetést még ugyanúgy kapok), illetve pár hónapja banki letíltások miatt vonják a fizetésem 50%-át. Ez az említett bank konkrétan 17%-ot visz, ami egyébként fedezi a havi törlesztőrészletet feléjük.Arrogánsak és lekezelőek, nem értik meg, hogy 50%-ból nincs további lehetőségem befizetésére.Most arra hivatkozva, hogy én nem fizetek és nem ilyen feltételekkel vállaltam a hitelt átadják behajtó cégnek az ügyemet, illetve jogi útra tereléssel fenyegetnek. A kérdésem az lenne, hogyha történik részemről(még ha nem önszántamból is) havi befizetés a levonás képében, megtehetik-e ezeket a lépéseket? Milyen jogaim, lehetőségeim vannak, hogy ne nőjenek a kiadásaim az esetleges per-és egyéb költségekkel? A másik problémám szintén súlyosbodó: sajnos tavaly júniusban elvállaltam, hogy a párom szüleinek a kft-jében én leszek az ügyvezető, az eredeti verzió szerint 3 hónapra, utána átírták volna a nevemről(tehát ők még csak nem is szerepelnek az ügyletben, de az összes jogot ők gyakorolják, döntéseket ők hoznak). Egy önkormányzati üzletet bérelnek, aminek már kb. 1 millió ft a bérleti díj tartozást halmoztak fel. Érthető módon az önkormányzat is felmondással és jogi lépésekkel fenyegetőzik. Tavaly október óta kérem én, illetve párom Őket arra, hogy végre vegyék le a nevemről az egészet. Ez idáig egészen egyszerűen mindenféle egyéb kibúvó okokra hivatkozva nem történt meg. Ígéret szerint április végén elmentünk az ügyvédhez(aki szintén vmilyen szerepet vállalt ebben az egész ügyletben, mellesleg családi barátjuk), és ott átírták egy másik barátjukra az ügyvezetői posztot. Azóta semmi(én példányt ezidáig semmiből nem kaptam!).Párom rákérdezett, azt a választ kapta, hogy az a verzió úgy mégsem jó, majd megtörténik, amint vmi okosabb kerülőutat kitalálnak.Tehát még mindig én vagyok a felelős minazért, amit ők 1 éve okoznak a céggel. Értelemszerűen nem szeretnék ebben a továbbiakban részt venni és felelősséget vállalni sem!Mit tehetek, hogy lekerüljön a nevemről a cég? Behajtás, elárverezés esetén veszélyben vannak-e a nevemen lévő tulajdonok? Esetlegesen milyen kártérítési igénnyel élhetek?Minden ötletet szívesen vennék, sajnos ez a gerinctelen emberi hozzáállás megmérgezte a kapcsolatunkat, és még Ők vannak felháborodva, amiért jogi segítséget kérek, érdeklődöm az önkormányzatnál, és folyamatosan kérem Őket a lépések megtételére. Megtisztelő és megnyugvást jelentő válaszaikat előre is köszönöm!

Tisztelt Kérdező! A banki problémával kapcsolatosan azt javaslom, írjon levelet a bankhoz, amelyben előadja a késedelmes fizetés okát (jelezve megváltozott körülményeit), és biztosítsa a pénzinézetet afelől, hogy fizetési szándéka fennáll, illetve komoly. Ne ijedjen meg azonnal a "fenyegetésektől"! Amennyiben a bankkal nem tud egyezségre jutni pl. kedvezményes fizetési konstrukció formájában, úgy előfordulhat, hogy egy összegben kell kifizetnie a hátralévő tartozást. A végrehajtási eljárás megindulása után is van lehetősége azonban részletfizetési kedvezményt kérni a végrehajtótól, de az eljárás megindulása ez nyilvánvalóan többletköltségekkel fog járni az Ön számára. A kft.-ben való ügyvezetői tisztséggel kapcsolatosan: a Gt. (gazdasági társaságokról szóló 2006. évi IV. törvény) 31.§ d.) pontja értelmében az ügyvezető e tisztségéről lemondhat, de ha a társaság érdeke (működőképessége) megkívánja, a lemondás a 60.napon lép hatályba, kivéve, ha ezidő alatt a társaság választ új ügyvezetőt. A lemondás bejelentése céljából össze kell hívni a társaság legfőbb szervét, a taggyűlést. A törvény 30. § (2) bekezdése szerint:a vezető tisztségviselők a polgári jog általános szabályai szerint felelnek a gazdasági társasággal szemben a jogszabályok, a társasági szerződés, illetve a gazdasági társaság legfőbb szerve által hozott határozatok, illetve ügyvezetési kötelezettségeik felróható megszegésével a társaságnak okozott károkért. Végrehajtás esetén veszélybe kerülhetnek az ügyvezető tulajdonát képező ingatkanok is, ezért javaslom, mielőbb mondjon le e tisztségről! Kártérítést sajnos joglalap hiányában nem követelhet.

tisztelettel:
Dr. Lóczi Boglárka



   OnlineJogász.hu
 
© www.onlinejogasz.hu ViP-CMS - A Sokszínű Tartalomkezelő Rendszer