Kapcsolat Gy.I.K. Felelősség    
 
Hírek

2010/12/29

A kérdésfeltevés átmenetileg szünetel.

köszönettel: a szerk.

2009/05/01

Kérjük Önöket, amennyiben a befizetéstől számított harmadik napon sem kaptak még választ értesítsenek bennünket, mert előfordul, hogy nem tudjuk a befizetőt beazonosítani.

köszönettel: a szerk.


   Keresés a válaszok között


Kereshet a kérdés azonosítójára, a korábban megadott névre és kérdésre, valamint a válaszra is.


   Statisztika

Összes kérdés: 2863
Ebből ma érkezett: 0


A keresés eredménye:

Sz. Kitti 2009-04-29 23:25 [4942]
Tisztelt Online Jogász! A segítségükre lenne szükségem a következő dologban: tavaly ősszel vásároltunk egy házat a férjemmel. Elkezdtük felújítani, ez idő közben a férjem összejött a 3 gyerekes, özvegy szomszédasszonnyal. Március elsején kiköltöztünk a házba, viszont március 8-án megkért, hogy jöjjek el onnan az 1 éves kisfiunkkal, mert köztünk már nem fog működni semmi. Nem lettem volna köteles elhagyni a házat, mivel a fele az én nevemen van, de így nem tudtam volna már ott élni. Azóta már áruljuk az ingatlant, ő átköltözött a szomszédba, én a szüleimhez jöttem a gyermekkel. Beadtam a válókeresetet 3 hete az illetékes bírósághoz. Abban "egyeztünk meg", hogy amíg nem volt tárgyalás, kéthetente vasárnap délután elviszem a fiunkat az anyósomékhoz, ott találkozhatnak. Az elmúlt vasárnapi volt a harmadik ilyen alkalom. Az első kérdésem az lenne, hogy köteles vagyok-e biztosítani neki a láthatást, amíg nem volt tárgyalás, így, hogy amióta külön élünk, egy fillért nem adott nekünk? Szeretnék még arra is választ kapni, hogy én a bírósághoz úgy adtam be a papírokat, hogy a gyermektartást a munkáltatója által közvetlen utalással kérem a saját számlámra, de erre ő azt mondta, hogy utánanézett, és ha ő ebbe nem egyezik bele, akkor a munkáltatója nem utalhatja közvetlenül nekem a pénzt. Ez tényleg így van? Mert ő havonta a kezembe akarja majd odaadni a gyermektartást, viszont ebbe meg én nem mennék bele, mert így milyen biztosítékom lenne, hogy megkapom a pénzt? Főleg így, hogy eddig sem adott semmit.. A gyermek mennyi idős koráig láthatja csak az én felügyeletemben? És ha betöltötte a fiunk azt a kort, utána oda viszi, ahová akarja? Vagy megtilthatom, hogy oda vigye, ahhoz a nőhöz, már ha még együtt lesznek akkor? És lenne itt még valami: amikor megvettük a házat, két hitelt vettünk fel. Az egyiket a vásárlásra, a másikat pedig a felújításra, adósságaink rendezésére. Az utóbbi egy jelzáloghitel, amit a szülei házára vettünk fel. Jelenleg felesben fizetjük mindkettőt. Viszont ha valamikor el tudjuk adni a házunkat, abból csak azt a hitelt tudjuk visszafizetni, illetve a szocpolt. A szülei házán lévő jelzáloghitel megmarad. Az én elgondolásom szerint azt azután is felesben kell majd fizetnünk. Viszont akkor kell majd egy vagyonmegosztási keresetet is beadni? Habár, ami tényleges vagyonunk (bútorok) volt, azt elosztottuk. Hitel esetében mi a teendő? Elnézést a sok kérdésért, de 24 éves fejjel belekerültem egy ilyen helyzetbe, amiről fogalmam sincs, hogy hogy működik. Válaszukat előre is köszönöm! Üdvözlettel: Sz.Kitti

Kedves Kitti! A külön élő szülőnek joga és kötelessége a gyermekkel a kapcsolatot tartani. Természetesen a bírósági döntést - amely egyezségüket erősíti meg, vagy attól eltérő döntést hoz - megelőzően csak a felek együttműködésén múlik, hogy az apa látja, láthatja-e gyermekét. Ilyen megegyezés hiányában, ha Ön nem engedi, hogy a gyermeket az apa láthassa, nincs kikényszeríthető, végrehajtható döntés, azt azonban tudnia kell, hogy az apa ebben az esetben a gyámhivatalhoz fordulhat, és az ott felvett jegyzőkönyveket a későbbi tárgyaláson is felhasználhatja. Ebben az időszakban is köteles gyermektartásdíj fizetésére az apa, azt Ön hat hónapra visszamenőleg kérheti. Tehát nem kell megvárni ebben az esetben a bírósági döntést, Ön a kereset beadásakor kérheti, hogy hat hónapra visszamenőleg kötelezzék az apát gyermektartásdíj fizetésére. Valamint kérheti ideiglenes intézkedés meghozatalát, ami azt jelenti, hogy a per alatt is kéri kötelezni az apát gyermektartásdíj fizetésére - hiszen a gyermeket a per alatt is el kell tartani. A férje rosszul tudja, vag ycsak magát kívánta félretájékoztatni, amennyiben a gyermektartásdíjat munkáltatói letiltás útján kéri, a bíróság nem tehet mást - amennyiben a férjének csak egy munkáltatója van - hogy ilyen módon ítéli meg a tartásdíjat, és a junkáltató minden hónapban köteles lesz Önnek utalni. Ez biztosabb mód, mintha férje teljesítésére hagyatkozik, mert a munkáltató nem tagadhatja meg az utalást, ameddig férje munkaviszonyban áll. A házasság felbontásának nem feltétele az ingatlan vagyon megosztása, ezt akár a későbbiek során is rendezhetik. Amennyiben azonban most akarják ezt rendezni, meg kell nézni a pozitívumokat (ingatlan) és a tartozásokat egyaránt. Ha ez negatívra jön ki, akkor a tartozás visszafizetését valamelyik fél, vagy a felek együttesen vállalhatják. Ha ilyen vállalás nincs, a vagyonmegosztást követően a szerződésben adósként szereplő fél érvényesítheti igényét, hogy a tartozás közös tartozás, és kérheti a másik felet annak megfizetésére kötelezni.

tisztelettel:
Dr. Bagó-Rónai Ivett



   OnlineJogász.hu
 
© www.onlinejogasz.hu ViP-CMS - A Sokszínű Tartalomkezelő Rendszer