Kapcsolat Gy.I.K. Felelősség    
 
Hírek

2010/12/29

A kérdésfeltevés átmenetileg szünetel.

köszönettel: a szerk.

2009/05/01

Kérjük Önöket, amennyiben a befizetéstől számított harmadik napon sem kaptak még választ értesítsenek bennünket, mert előfordul, hogy nem tudjuk a befizetőt beazonosítani.

köszönettel: a szerk.


   Keresés a válaszok között


Kereshet a kérdés azonosítójára, a korábban megadott névre és kérdésre, valamint a válaszra is.


   Statisztika

Összes kérdés: 2863
Ebből ma érkezett: 0


A keresés eredménye:

Nyeste Katalin Ildikó 2009-05-02 21:16 [4940]
Tisztelt Online Jogász! Férjem közúti baleset során egy autóban kárt okozott. A kártérítés mértéke valószínűleg milliós nagyságrendű lesz. Van egy közös tulajdonú (1/2-1/2 rész) lakásunk, valamint egy személygépkocsi (kb 300eFt értékű), mely az ő nevén van. A kártérítést megfizetni nem tudja, hiszen minimálbért keres. Tudomásom szerint ilyen esetben jelzálogjogot tehetnek a lakásra. Jól tudom-e? Ha az ő 1/2 részén már van jelzálogjog, megterhelhetik-e az én részemet, ha a lakást közösen vásároltuk a házasságkötés után? Az autó lefoglalható-e az adósság enyhítésére? Az autó, amellyel balesetet okozott, céges autó volt. A balesetet szenvedett autós biztosítója vagy a cég biztosítója fogja-e perelni a férjemet, ahol egyébként már nem áll alkalmazásban? Köszönöm a választ.

Tisztelt Kérdező! Az üggyel kapcsolatban több kérdés is felmerül. A közúti baleset során történt-e személyi sérülés, indult-e büntetőeljárás. Amennyiben büntető ügy nem indult, vagy ott nem állapítottak meg polgári jogi igényt, akkor a kárt szenvedett személy polgári bíróság előtt követelheti a kárát, amennyiben Önök között megegyezés nincs. Ha a kár körülményeiben és a kárösszegben meg tudnak állapodni, vagy e körben jogerős bírósági ítélet születik, ez lesz végrehajtható. Önkéntes teljesítés esetén a kárt szenvedett fél végrehajtási eljárást kezdeményezhet, és a végrehajtó jogosult arra, hogy - és kizárólag ezt - a férje nevén lévő ingatlant és gépjárművet "lefoglalja", és majd árverésen értékesítse. Erre akkor van a végrehajtónak jogosultsága, ha a munkabérből levonás nem teljesíthető. Tehát amennyiben a férjének munkája van, és a béréből levonás teljesíthető, a végrehajtást erre kell vezetni, mivel a tartozás - még ha részletekben is - így is mertérül. Természetesen ha a kárt szenvedett fél ekként nagyon későn jut a pénzhez, de a hivatalos utat mind a bíróságnak, mind a végrehajtónak be kell tartania, ami igen hosszú időt vesz igénybe. Ezért adott esetben az Önök számára megfelelő egyezség kötésére is sor kerülhet, hiszen ezt a helyzetet mindkét félnek mérlegelnie kell.

tisztelettel:
Dr. Bagó-Rónai Ivett



   OnlineJogász.hu
 
© www.onlinejogasz.hu ViP-CMS - A Sokszínű Tartalomkezelő Rendszer