Kapcsolat Gy.I.K. Felelősség    
 
Hírek

2010/12/29

A kérdésfeltevés átmenetileg szünetel.

köszönettel: a szerk.

2009/05/01

Kérjük Önöket, amennyiben a befizetéstől számított harmadik napon sem kaptak még választ értesítsenek bennünket, mert előfordul, hogy nem tudjuk a befizetőt beazonosítani.

köszönettel: a szerk.


   Keresés a válaszok között


Kereshet a kérdés azonosítójára, a korábban megadott névre és kérdésre, valamint a válaszra is.


   Statisztika

Összes kérdés: 2863
Ebből ma érkezett: 0


A keresés eredménye:

K.Bea 2009-03-15 21:33 [4897]
Tsztelt onlájn jogász azzal a kérdéssel fodulok őnökhöz ,hogy 2001-09-01-én kötött munkaszeződésem alapján most mit tehetek...2008-03-12-től gyes-en vagyok 2009-03-12-ig a mukahejem megszünt 2009-01-21-vel a munkáltatóm mégis a közős megegyezés kéri mivel ő ajánlott fel munkát igaz kábelszerelő hejett takaritoit és a bejárást is nekem kellene megoldani pedig ellötte céges busz volt MOS MIT TEGYEK?????

Kedves Kérdező ! Munkajogi szempontból több információ tisztázatlan maradt, így több variáció létezik: 1. Az Mt. értelmében a megszűnés azt jelenti, hogy a munkáltató jogutód nélkül szűnt meg, ezzel az összes munkavállaló munkaviszonya megszűnt. A jogviszony megszűnhetett rendes felmonmdással, vagy akik felmondási tilalom alatt álltak -mint Ön is- jogutód nélküli megszűnés jogcímén. Természetesen lehetőség van minden esetben arra, hogy a jogviszony közös megegyezéssel szűnjön meg, a felek közös akaratelhatározásán alapul. Jogutód nélküli megszűnésnél Önnek a végkielégítés jár, felmentési időre járó átlagkereset nem. 2. Azt nem értettem levelében, ha a munkáltató megszűnt, a munkáltató hogy tud új munkakört felajánlani. Lehetséges, hogy a munkáltató csak részben szűnt meg, bizonyos munkakörök, szervezeti egység fennmaradt. A részbeni megszűnéssel a munkaköre megszűnhetett és ezért ajánlott fel a munkáltató új munkakört. Ebben az esetben nem köteles elfogadni az új munkakört, ha így dönt a munkáltatónak kell rendes felmondással élni és kifizetni a végkielégítést, felmetési időre járó átalgkeresetet. 3. Az 1-es és a 2-es esetben is jár Önnek felmondási járandóság, így a közös megegyezést csak akkor írnám alá, ha megkapom a felmondás esetén járó pénzt. Semmi akadálya nincs annak, hogy a munkáltató közös megegyezésnél is fizessen a munkavállalónak. Önnek kell dönteni, hogy a jogvizsony megszűnése után el tud e helyezkedni, vagy sem és inkább vállalja ilyen feltételek mellett is az új munkakört. Ha a munkáltató megszűnt és új társaságot alapított és abban ajánlotta fel a munkakört új szerződést kell kötni, ha csak átalakult akkor a szerződést elég módosítani (ha tovább kíván dolgozni).

tisztelettel:
Dr. Tóth Edina



   OnlineJogász.hu
 
© www.onlinejogasz.hu ViP-CMS - A Sokszínű Tartalomkezelő Rendszer