Kapcsolat Gy.I.K. Felelősség    
 
Hírek

2010/12/29

A kérdésfeltevés átmenetileg szünetel.

köszönettel: a szerk.

2009/05/01

Kérjük Önöket, amennyiben a befizetéstől számított harmadik napon sem kaptak még választ értesítsenek bennünket, mert előfordul, hogy nem tudjuk a befizetőt beazonosítani.

köszönettel: a szerk.


   Keresés a válaszok között


Kereshet a kérdés azonosítójára, a korábban megadott névre és kérdésre, valamint a válaszra is.


   Statisztika

Összes kérdés: 2863
Ebből ma érkezett: 0


A keresés eredménye:

K. Mihály 2008-11-22 23:12 [4739]
Tisztelt Online Jogász! A következőben kérném állásfoglalásukat: Határozott idejű munkaszerződésem 2008. november 5-én lejárt. Munkaadómtól a mai napon (november 12.) kaptam egy szerződésmódosítást, amelyben november 6-i dátummal a két fél közösen kijelenti, hogy 2008. november 6-tól a határozott idejű szerződés a munkakör, munkahely, munkaidő és személyi alapbér változatlanul hagyása mellett határozatlan időre szólóvá változik. Egyetlen új elemként a felmondási idő jelenik meg, melyet 60 napban állapítanak meg. Kérdésem, hogy formailag, kötelmi szempontból szabályosan történt-e minden? Lehet-e módosítani egy olyan szerződést, amely az előző napon lejárt, vagy teljesen új, határozatlan idejű szerződést kellene kötni? Ha a fent vázolt eljárás nem szabályos és én így aláírom, mit jelent rám nézve? Van-e más egyéb fontos feltétel, amire figyelnem kell a vázolt szituációban? Válaszukat és tájékoztatásukat előre is nagyon köszönöm. Tisztelettel: K. Mihály

Kedves Kérdező ! A szerződés módosítást aláírhatja, feltéve ha Ön is szeretne a társaságnál tovább, határozatlan időben dolgozni. A szerződésmódosításnak nagy jelentősége nincsen, mert a munkajogban az Mt.79. § (6) bekezdése azt mondja ki, hogy a határozott idejű munkaviszony határozatlan idejűvé alakul, ha a munkavállaló az időtartam lejártát követően legalább egy munkanapot, közvetlen vezetője tudtával tovább dolgozik. Tehát nov. 7-től módosítás nélkül is átlakult a jogviszonya határozatlan idejűvé. Közös megegyezés esetén a felek a törvényi keretek közt abban állapodnak meg, amiben akarnak, tartalmazhat visszamenőleg is rendelkezést. A 60 napos felmondási idő magasabb a törvényben írtnál, ami egyrészről jó lehet Önnek, hiszen felmondás esetén is jár 2 havi bár, másrészről jó amunkáltatónak, hiszen Ön sem hagyhatja ott egyik napról a másikra (kiv. reendkívüli felmondásnál vagy közös megegyezésnél). Ha ez nem felel meg Önnek, kérheti, hogy rövidebb tartamban állapodjanak meg, általában 30 nap szokott szerepelni a szerződésekben.

tisztelettel:
Dr. Tóth Edina
drtothedina@onlinejogasz.hu



   OnlineJogász.hu
 
© www.onlinejogasz.hu ViP-CMS - A Sokszínű Tartalomkezelő Rendszer