Kapcsolat Gy.I.K. Felelősség    
 
Hírek

2010/12/29

A kérdésfeltevés átmenetileg szünetel.

köszönettel: a szerk.

2009/05/01

Kérjük Önöket, amennyiben a befizetéstől számított harmadik napon sem kaptak még választ értesítsenek bennünket, mert előfordul, hogy nem tudjuk a befizetőt beazonosítani.

köszönettel: a szerk.


   Keresés a válaszok között


Kereshet a kérdés azonosítójára, a korábban megadott névre és kérdésre, valamint a válaszra is.


   Statisztika

Összes kérdés: 2863
Ebből ma érkezett: 0


A keresés eredménye:

Josephine 2008-11-12 14:32 [4501]
Tisztelt Jogász Hölgy, Úr! Egy Kht.-nál dolgozom, de sajnos, nem tudom pontosan, milyen munkakörben. Szóbeli megállapodást követően a Kht. közgyűlésén a tulajdonosok arról döntöttek, hogy a korábbi egy személyi ügyvezetés helyett, kettős ügyvezetéssel folytatják a Kht. működtetését. Ezzel a döntéssel egyidőben egy új tevékenységet is felvállalt a Kht. Az új tevékenység végzésével bíztak meg engem, még a bérezésről is döntöttek. Megbízták ügyvezető társamat, hogy gondoskodjon a szükséges módosítások elvégzéséről. Én elkezdtem a munkát, a rám bízott feladatok elvégzését, bízva abban, hogy a megfelelő okiratok hamarosan elkészülnek. Ennek ellenére a társasági szerződés módosítása a mai napig nem történt meg. Sem a munkaszerződést, sem egyéb, a munkaviszonyra utaló iratot még nem láttam. Szóban többször jeleztem aggályomat, de semmi sem történik. Egy alkalommal kértem a könyvelőtől munkaviszony igazolást, hogy legalább azt biztosan tudjam, hogy egyáltalán be vagyok-e jelentve. A könyvelő által kiadott munkaviszony-igazoláson ügyvezetőként vagyok bejelentve. Azóta (8 hónap) többször kértem, hogy taggyűlésen beszéljük meg az elmaradt intézkedéseket, de arra sem reagálnak, sem a tulajdonosok, sem a másik ügyvezető. Hogyan érvényesíthetem a korábbi közgyűlési döntést? Nem tudom, hogy készült-e jegyzőkönyv, ha igen, hozzájuthatok-e? Egyáltalán milyen jogaim és kötelezettségeim vannak ilyen esetben?

Kedves Kérdező ! Az emailjéből nem derül ki egyértelműen, hogy Ön az egyik ügyvezető és ezen kívül más munkaköre is van, vagy csak egy adott munkakör ellátásával bízták meg. Abból, hogy azt írja "ügyvezető társam", arra következtetetk, hogy az első varriáció az igaz, vagyis az ügyvezetőség mellett ellát egyéb munkakört is és a probléma abból adódik, hogy erre az egyéb munkakörre írásban nem kötöttek munkaszerződést. A Gt. szabályai értelmében az alkalmazottak felett a munkáltatói jogkört az ügyvezető(k) gyakorolják. Azonban Ön egyszemélyben nem lehet alkalmazott és munkáltatói is, így az Ön munkáltatója a másik ügyvezető. Az ügyvezető társát kell kérni, hogy a munkaszerződést foglalják írásba, majd jelentsék be az EMMA-ba is. Ha ezt nem teszi meg annak ellenére, hogy szóban megegyeztek és a szóbeli megállapodásnak megfeleően Ön ellátja munkakörét, az illetékes munkaügyi bírósághoz fordulhat és kérheti a munkaviszony létrejöttének megállaptását, valamint a ki nem fizetett munkabér kifizetését(kamatokkal együtt). A bizonyítás Önt terheli, amint helyesen írta, jó lenne közgyűlési határozat, ami bizonyítaná az elhangzottakat. Ha ez nem áll rendelkezésére-ami azért érthetetlen, mert mint ügyvezetőnek alá kell írnia és bármikor megtekitheti- tanúkkal bizonyíthatja állítását. Fordulhat még a Kht. felügyelő szervéhez is a jogellenesség megszüntetése érdekében, elős lépésként ezt javasolnám, utoljára hagynám a bírósági utat.

tisztelettel:
Dr. Tóth Edina
drtothedina@onlinejogasz.hu



   OnlineJogász.hu
 
© www.onlinejogasz.hu ViP-CMS - A Sokszínű Tartalomkezelő Rendszer