Kapcsolat Gy.I.K. Felelősség    
 
Hírek

2010/12/29

A kérdésfeltevés átmenetileg szünetel.

köszönettel: a szerk.

2009/05/01

Kérjük Önöket, amennyiben a befizetéstől számított harmadik napon sem kaptak még választ értesítsenek bennünket, mert előfordul, hogy nem tudjuk a befizetőt beazonosítani.

köszönettel: a szerk.


   Keresés a válaszok között


Kereshet a kérdés azonosítójára, a korábban megadott névre és kérdésre, valamint a válaszra is.


   Statisztika

Összes kérdés: 2863
Ebből ma érkezett: 0


A keresés eredménye:

Pintér Viktória 2008-11-03 22:44 [4416]
Tisztelt Online Jogász! Gyermekem 4 éves. Születése előtt elváltunk és az apa nem is tartott kapcsolatot gyermekünkkel. 3,5 éves kora óta egy bírósági gy.tartás, és láthatásszabályozási per, után kezdte fokozatosan megismerni a gyereket. Sajnos nem alakult ki köztük kapcsolat, és amikor elvitelre került sor, először rá tudtam beszélni, hogy menjen el vele, de a következőkben nem akart. Ezért az apa olyan agresszívan reagált, (durván kiabált velem) amivel teljesen megijesztette a gyereket. Félelem alakult ki benne, és amikor láthatásra kerül sor, elbújik, elmenekül stb. Természetesen én mindig megpróbálom rábeszélni hogy menjen el, elkészítem, kiviszem, de az apa nem is próbál meg kedves lenni a gyerekkel. Dühösen távozik, jelentget, büntetéssel, perrel fenyegetőzik. Mit tehetek? Féltem a gyermeket nehogy sérüljön, mivel az apa biztosított rosszindulatáról, életcélja megkeseríteni az életünket. Kérem segítsen! Viktória

Kedves Kérdező ! A házasságról, a családról és a gyámságról szóló 1952. évi IV. törvény tartalmazza szülői felügyeleti jog kérdését. Ezen törvény 71. § (1) bekezdése értelmében a szülői felügyeletet a kiskorú gyermek érdekeinek megfelelően kell gyakorolni. A szülőknek biztosítaniuk kell, hogy az ítélőképessége birtokában lévő gyermekük az őt érintő döntések előkészítése során véleményt nyilváníthasson. A gyermek véleményét - korára, érettségére figyelemmel - tekintetbe kell venni. A 88. § (1) bek. a) pontja mondja ki, hogy a bíróság megszünteti a szülői felügyeletet: a) ha a szülő felróható magatartásával gyermeke javát, különösen testi jólétét, értelmi vagy erkölcsi fejlődését súlyosan sérti vagy veszélyezteti, Amennyiben nem szeretné, hogy a jövőben az édesapa a gyermekével találkozzon, elvihesse láthatásra a szülői felügyeleti jog megszűntetése iránti pert kell indítani az illetékes bíróságon. Az eljárása során - elháríthatatlan akadály esetét kivéve - mindkét szülőt meg kell hallgatni, indokolt esetben, így akkor is, ha azt a gyermek maga kéri, közvetlenül vagy szakértő útján meg kell hallgatni a gyermeket is. A gyermeke korára tekintettel igazságügyi orvosszakértő hallgatja meg majd a lányát. Érdemes tanúkat is vinni, akik bizonyítják az édesapa agresszív magatartását, továbbá azt, hogy gyermeke fél tőle, nem akar elmenni az apjával láthatáskor.

tisztelettel:
Dr. Tóth Edina
drtothedina@onlinejogasz.hu



   OnlineJogász.hu
 
© www.onlinejogasz.hu ViP-CMS - A Sokszínű Tartalomkezelő Rendszer