Kapcsolat Gy.I.K. Felelősség    
 
Hírek

2010/12/29

A kérdésfeltevés átmenetileg szünetel.

köszönettel: a szerk.

2009/05/01

Kérjük Önöket, amennyiben a befizetéstől számított harmadik napon sem kaptak még választ értesítsenek bennünket, mert előfordul, hogy nem tudjuk a befizetőt beazonosítani.

köszönettel: a szerk.


   Keresés a válaszok között


Kereshet a kérdés azonosítójára, a korábban megadott névre és kérdésre, valamint a válaszra is.


   Statisztika

Összes kérdés: 2863
Ebből ma érkezett: 0


A keresés eredménye:

Kovalcsik János 2008-08-24 20:32 [3950]
Tisztelt Dr. Tóth Edina! A 3757-es számú ügy folytatása. Az iroda a szerződés 10 munkanapos felmondása után természetesen nem fizetett, azzal az indokkal, hogy én elálltam korábban a szerződéstől. Álláspontom szerint én a szerződés közös megegyezéssel történő megszüntetését kértem többször is, sikertelenül. Majd felmondtam a szerződést, viiszakövetelve a foglalót. Itt tart most az ügy. Hogyan vihető tovább? Hátha fizetésre lehet őket szorítani? Persekedni a per tárgyának csekély összege miatt nem akarok. (20 000Ft) De valószínűnek tartom, hogy a cég gyakorlatában általános, hogy sikertelen közvetítés után a visszajáró foglalót nem fizetik vissza. Ahogy a területi képviselő mondta a szerződés megkötésekor, "a foglaló ugrik". Egyébként milyen költségei vannak egy ilyen jellegű pernek?

Kedves Kérdező ! A közvetítő irodának nincsen igaza, attól, hogy Ön elállt a szerződéstől az adott foglaló kétszeresen jár vissza. Amint a korábbi emailben írtam, pont az iroda szerződésszegő magatartása miatt állt el, így az eredeti helyzetet kell visszaállítani a foglalót és egyéb költségeit esetleges kárát megfizetni. A polgár peres eljárás illetéke a pertárgy értékének 6 %-a, de legalább 7.000.-Ft. A pertárgy értékét úgy kell meghatározni, hogy a követelt összegeket össze kell adni és annak venni a 6 %-át, ha nem éri el a 7.000.-Ft-ot akkor is le kell róni, ez a minimum. A peres eljárások igen hosszadalmasak, a kereset benyújtása után 3-6 hónapra tűzik ki és akár milyen egyszerűnek tűnik is az ügy min. 2 tárgyalás kell első fokon, majd következik a másodfok (ez a jogerős és végrehajtható ítélet, kivéve ha nem fellebbeznek). Erre nézve egy évvel lehet nyugodtan számítani. Ha elveszíti a pert, akkor a másik fél perköltségét is meg kell fizetnie és viselnie kell a saját költségeit is. Lehetőség van az iroda ellen fizetési meghagyást beadni, az illeték a követelés 3 %-a de legalább 3.000.-Ft. Az illetékes bíróságon panasznapon segítenek Önnek kiállítani a nyomtatványt és elmagyarázzák milyen melléklet kell hozzá. Erről az eljárásról azt kell tudni, hogy nemperes eljárás, ha a másik fél a közléstől számított 15 napon belül nem mond ellent, akkor a fizetési meghagyást jogerősíti a bíróság és ezzel indítható a végrehajtás. Viszont ha ellentmond, peres eljárássá alakul át, az illetéket ki kell egészíteni és a bíróság tárgyalási napot tűz ki. Ha lépni akar, a fizetési meghagyást javaslom, annak kevesebb a költsége és ellentmondásnál még mindig dönthet úgy, hogy nem egészíti ki az illetéket és akkor nem indul peres eljárás, természetesen a már lerótt illeték nem jár vissza. Ez a két lehetőség van, más módon sajnos nem juthat a pénzéhez. Nem tudom, hogy a 20.000.-Ft-on kívűl felmerült-e egyéb költsége, mert ha nem vagy a 200.000.-FT-ot az össz követelés nem haladja meg, akkor peres eljárást első lépésben nem is indíthat, csak fizetési meghagyást adhat be. A Polgári peres eljárásról szóló törvény 313. § (2) bek. szerint kizárólag fizetési meghagyás útján érvényesíthető a pénz fizetésére irányuló olyan követelés, amelynek összege a kettőszázezer forintot nem haladja meg, feltéve, ha van olyan bíróság, amely a fizetési meghagyás kibocsátására illetékes.

tisztelettel:
Dr. Tóth Edina
drtothedina@onlinejogasz.hu



   OnlineJogász.hu
 
© www.onlinejogasz.hu ViP-CMS - A Sokszínű Tartalomkezelő Rendszer