Kapcsolat Gy.I.K. Felelősség    
 
Hírek

2010/12/29

A kérdésfeltevés átmenetileg szünetel.

köszönettel: a szerk.

2009/05/01

Kérjük Önöket, amennyiben a befizetéstől számított harmadik napon sem kaptak még választ értesítsenek bennünket, mert előfordul, hogy nem tudjuk a befizetőt beazonosítani.

köszönettel: a szerk.


   Keresés a válaszok között


Kereshet a kérdés azonosítójára, a korábban megadott névre és kérdésre, valamint a válaszra is.


   Statisztika

Összes kérdés: 2863
Ebből ma érkezett: 0


A keresés eredménye:

Hostyánszki Józsefné 2008-07-31 18:27 [3875]
Tistelettel kérdezem: mit tehetek, ha egy 13 évvel ezelött készült eltartási szerződés amiben végrendelet is szerepel, az ügyvéd által elkövetett alaki hiba miatt megtámadható. A szerződés két oldalból áll, és csak a második oldal van aláírva, az első oldal csak sorszámozva van! Sajnos az illető ügyvéd urat nem találom!!!

Kedves Kérdező ! A végrendelet alaki hiba miatt érvénytelen, nem pedig megtámadható. A kettő között az a különbség, hogy az érvénytelenség mindenféle bizonyítás nélkül, automatikusan beáll és úgy kell tekinteni a dokumentumot, mintha meg sem született volna. Megtámadás ezzel szemben azt jelenti, hogy az okirat csak akkor lesz érvénytelen ha az arra jogosult, határidőben, sikeresen megtámadja az illetékes bíróság előtt. A Ptk. 629. § (1)-(2) bekezdése értelmében az írásbeli magánvégrendelet érvényes, ha annak végrendeleti minősége, keltének helye és ideje magából az okiratból kitűnik, továbbá ha a végrendelkező azt a) elejétől végig maga írja és aláírja; vagy b) két tanú együttes jelenlétében aláírja, vagy ha azt már aláírta, az aláírást két tanú előtt a magáénak ismeri el, és a végrendeletet mindkét esetben a tanúk is - e minőségük feltüntetésével - aláírják; vagy c) aláírja és akár nyílt, akár zárt iratként a közjegyzőnél - végrendeletként feltüntetve - személyesen letétbe helyezi. A több különálló lapból álló írásbeli magánvégrendelet csak akkor érvényes, ha minden lapját ellátták folyamatos sorszámozással, továbbá a végrendelkező és - ha a végrendelet érvényességéhez tanúk alkalmazása szükséges - mindkét tanú aláírásával. Amint a levelében írta is, az ügyvédi ellenjegyzés és tanúk hiánya miatt a végrendelet érvénytelen. Ezt utólag orvosolni nem lehet, hiszen az ellenjegyezni és a tanúknak aláírni a végrendelet elkészültével kell, 13 év után nem lehetséges. Sajnos az egyetlen megoldás, hogy újra készítik az eltartási szerződést és a végrendeletet, most már érvényes formában.

tisztelettel:
Dr. Tóth Edina
drtothedina@onlinejogasz.hu



   OnlineJogász.hu
 
© www.onlinejogasz.hu ViP-CMS - A Sokszínű Tartalomkezelő Rendszer