Kapcsolat Gy.I.K. Felelősség    
 
Hírek

2010/12/29

A kérdésfeltevés átmenetileg szünetel.

köszönettel: a szerk.

2009/05/01

Kérjük Önöket, amennyiben a befizetéstől számított harmadik napon sem kaptak még választ értesítsenek bennünket, mert előfordul, hogy nem tudjuk a befizetőt beazonosítani.

köszönettel: a szerk.


   Keresés a válaszok között


Kereshet a kérdés azonosítójára, a korábban megadott névre és kérdésre, valamint a válaszra is.


   Statisztika

Összes kérdés: 2863
Ebből ma érkezett: 0


A keresés eredménye:

Radvanyi Sandor 2008-02-10 00:21 [3416]
Tisztelt Szakértő! Adott egy 20 lakásos társasház. 2003-ban emeletráépítést hajtottak végre 6 lakás létrehozásával.. A kivitelező nevére került ideiglenesen a 6 lakás. Ekkor lett módosítva az alapító okirat. Ebben az új tulajdonosok nem szerepelnek és azóta sem lett módosítva. A módosítás tartalmazza a közös és a külön tulajdoni jogokat. Közös az egész ház ( lépcsőház, pince alagsor...)kivéve az adott alapterületű lakásokat. De 20 pincehelyiség kizárólagos használati joga az első 20 lakás tulajdonosáé. A ráépített 6 lakás új tulajdonosai is szeretnének pincehelyiséget! Kaphatnak-e és hogyan, hogy ne legyenek hátrányban a többi lakóval szemben? Elviekben megoldható lenne, mert van egy 35 négyzetméteres közös tároló, amit le lehetne rekeszteni 6 felé, de a 20 család nem megy bele. Mi szükséges a terv megvalósításához és lehet -e alapító okiratot módosítani? Másik kérdésem: Az építéskor hatszázezer forint át lett utalva az önkormányzat számlájára 6 parkoló kialakítása végett. Azóta sem megoldott a parkolás. Mi a teendő ebben az esetben? Előre is köszönöm gyors válaszát, tisztelettel: Radvanyi Sandor

Tisztelt Radványi Úr! A ráépített lakások tulajdonosainak, de az egész háznak közös érdeke, hogy az alapító okirat módosításával tisztázzák a tulajdoni állapotokat, mivel az új emelet lakásainak tulajdoni lapja ezek szerint nincsen, így ezeket eladni, hitellel megterhelni szinte lehetetlen. Az alapító okirat módosításához a tulajdonosok min. 4/5-ének hozzájárulása szükséges, azonban a kisebbség még így is megtámadhatja bíróság előtt az okiratot, ezért célszerű mindenkit megnyerni az ügynek. Az új tárolók kialakításához nem szükséges feltétlenül az alapító okirat módosítása, azokat egyszerű többséggel is meg lehet oldani. Ha azonban a régi lakók mereven elzárkóznak ez elől, akkor nincsen meg a kívánt szavazati arány sem. Talán magasabb bérleti díj ellenében elfogadható az új tárolók kialakítása, vagy keressenek olyan megoldást, amely nem csökkenti a régebbi lakók tárolóinak területét. Iratok hiányában nem tudom megmondani, hogy mire fizettek be az Önkormányzatnak. Kérdés, hogy nem ún. közterület fejlesztési hozzájárulást fizettek-e, amely pontosan az új lakásokhoz megépítendő parkolók kiváltását szolgálta, azaz azok meg nem építése fejében fizette-e, vagy valami másért. Tessék megnézni a vonatkozó iratokat, hogy ez egyértelmű legyen.

tisztelettel:
Dr. Nyul Balázs
drnyulbalazs@onlinejogasz.hu



   OnlineJogász.hu
 
© www.onlinejogasz.hu ViP-CMS - A Sokszínű Tartalomkezelő Rendszer